Sedm povinných údajů na obalech potravin

Od 13. prosince roku 2016 vstoupí v platnost poslední část nařízení Evropské unie č. 1169/2011, které z podrobných informací na obalech udělá povinnost. Výrobci budou muset uvést sedm povinných údajů, a to konkrétně energetickou hodnotu (energii), množství tuků, nasycených mastných kyselin, sacharidů, cukrů, bílkovin a soli. Laboratorní rozbory pro určení povinných údajů jsou nejen časově náročné, ale především drahé. Legislativa nicméně umožňuje nahradit nákladné rozbory výpočtem - a právě na tom je založená služba Etiketomat.

Jak to funguje? Snadno, rychle, bez vysokých nákladů

Jedná se o jednoduchý program umožňující provést snadno a rychle výpočet povinných výživových údajů v jakékoliv potravině. Etiketomat vychází z databáze nutričních hodnot, která byla získána kompilací z mezinárodních ověřených zdrojů a je průběžně doplňovaná a revidovaná. Nutriční hodnoty z této databáze jsou po zadání jednotlivých složek potraviny a jejich množství okamžitě automaticky přepočteny a uživatel tak získá velmi rychle a jednoduše údaje, které může použít v tabulce výživových hodnot na obalu potraviny.

Výhodou je úspora času a jistota, že při výpočtu nedošlo k chybám, ke kterým při řadě početních úkonů při klasickém výpočtu může dojít. Etiketomat je významným pomocníkem zejména pro výrobce, které by klasické výpočty velmi časově zatěžovaly.

Etiketomat pracuje výhradně s ověřenými databázemi potravin, které jsou průběžně aktualizovány a doplňovány.

Nevíte si rady ? Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Video návod - jak zadat první recepturu

Kontaktujte nás

Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně označování potravin, neváhejte nás kontaktovat

Děkujeme za odeslání kontaktního formuláře. Budeme Vás co nejdříve kontaktovat zpět, nejpozději do následujícího pracovního dne.


Obchodní podmínky

Naše adresa

QSL s.r.o., Plaská 622/3, 150 00 Praha 5

IČ: 24266396
DIČ: CZ24266396
Zápis do OR: spisová značka C 198641 vedená u Městského soudu v Praze.

Telefon: +420 606 638 871, +420 608 228 414
Email: info@etiketomat.cz
Web: www.qualitysl.cz

Spojte se s námi